top of page

Reklama

2,5 miliona złotych na oczyszczalnię ścieków w Ługach

Kolejne rządowe dofinansowanie trafiło na konto gminy Powidz na budowę nowej oczyszczalni ścieków w miejscowości Ługi.


Na terenie, gdzie przebiegają prace odbyła się konferencja prasowa z udziałem wicewojewody Anety Niestrawskiej, samorządowców z Powidza na czele z wójtem Jakubem Gwitem, pracownikami Urzędu Gminy oraz osobami odpowiedzialnymi za budowę (25.09).


Budowa nowej oczyszczalni ścieków w Ługach jest największą inwestycją w historii gminy Powidz. Opiewa na kwotę ponad 19 milionów złotych, z czego ponad 12 mln pochodzi z budżetu państwa. Budowa jest już na ostatnim etapie.


Dzisiaj (25 września) odbyła się konferencja prasowa, podczas której wójt Jakub Gwit, skarbnik Dawid Lauer i wicewojewoda Aneta Niestrawska podpisali umowę na kolejne dofinansowanie. Wynosi ono 2 519 358 zł. - Ta dotacja pozwoli nam zaspokoić potrzeby, zarówno wojska jak i mieszkańców i turystów, a także środowiska - wyjaśniał wójt Jakub Gwit.


- Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia tak wielka inwestycja w gminie Powidz. Tego państwu życzę. Widać w tej gminie zmiany, rozwój i nowoczesność, ale przede wszystkim widać to, że państwo z wielką determinacją i zaangażowaniem robią wszystko dla dobra mieszkańców - skomentowała wicewojewoda Aneta Niestrawska. Na zakończenie wszyscy mogli zobaczyć postępy w pracach.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentarer


bottom of page