top of page

Reklama

20 kandydatów na wójtów i burmistrzów w powiecie słupeckim

Poznaliśmy już wszystkich kandydatów na fotel burmistrza lub wójta w miastach i gminach w powiecie słupeckim. Łącznie jest ich 20.


Najwięcej osób ubiega się o stanowisko Wójta Gminy Słupca. Na najwyższy urząd w tym samorządzie ubiega się aż pięcioro kandydatów. Wiadomo, że mieszkańcy tej gminy będą mieli nowego włodarza, gdyż Grażyna Kazuś już dawno temu zapowiedziała, że jest to jej ostatnia kadencja. Na Wójta Gminy Słupca kandydują: Tomasz Gaca (KWW Tomasza Gacy), Bogdan Kukulski (KWW Bogdana Kukulskiego), Agnieszka Łechtańska (KWW Agnieszki Łechtańskiej ,,Łączy nas Gmina"), Krzysztof Matyjaszek (KWW Krzysztofa Matyjaszka ,,Czas na Zmiany") i Jerzy Mikołajewski (KWW Pokoleniowa Inicjatywa Samorządowa Jerzego Mikołajewskiego).


Nowy będzie również Burmistrz Miasta Słupcy. Na to stanowisko jest czterech kandydatów: Mariusz Król (KWW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni), Artur Nowak (KWW Młodzi dla Słupcy), Ryszard Pilarski (KWW Razem dla Słupcy) i obecny p.o. burmistrza Jacek Szczap (KWW Impuls Słupcy).


Wójtem w kolejnej kadencji nie będzie Dariusz Grzywiński (gmina Strzałkowo) i Jacek Misztal (gmina Orchowo). Ten pierwszy powalczy o mandat radnego powiatowego. O fotel Wójta Gminy Strzałkowo będzie ubiegać się obecny wicewójt - Tomasz Gałan (KWW Kandydaci Niezależni) i radny powiatowy - Andrzej Kasprzyk (KWW Andrzeja Kasprzyka).


W gminie Orchowo jest troje kandydatów na stanowisko wójta. Są to: Anna Kosiak (KWW Anny Kosiak), Grzegorz Matkowski (KWW Grzegorza Matkowskiego) i Janusz Pawlaczyk (KWW Janusza Pawlaczyka).


O reelekcję będzie ubiegał się dotychczasowy Burmistrz Gminy Zagórów - Roman Kulterman, który startuje z własnego komitetu. Jego kontrkandydatem (ponownie jak w 2018 r.) będzie Andrzej Grzeszczak, który startuje z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.


Podobnie jest w gminie Powidz, gdzie o fotel wójta powalczy dwóch kandydatów: ubiegający się o reelekcję Jakub Gwit (KWW Ziemia Powidzka) oraz Stanisław Tomaszewski (KWW Wiedza i Doświadczenie Zawsze).


Z kolei w gminie Lądek i Ostrowite jest tylko jeden kandydat na najwyższe stanowisko w urzędzie. Artur Miętkiewicz i Mateusz Wojciechowski nie mogą być jeszcze pewni reelekcji. Choć nie mają kontrkandydatów to wyborcy do urn i tak pójdą, gdzie na karcie do głosowania zagłosują za obecnym kandydatem lub przeciw. Aby wygrać wybory, kandydat musi uzyskać więcej niż połowę ważnie oddanych głosów.

Zdjęcie poglądoweOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page