top of page

Reklama

18 tysięcy złotych na pierwszy sejmik samorządów uczniowskich aglomeracji konińskiej

Przedstawiciele Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska oraz młodzieżowych rad z Konina i Goliny odebrali symboliczny czek o wartości 18 tysięcy złotych.


Pieniądze mają zostać przeznaczone na organizację pierwszego w historii Wschodniej Wielkopolski sejmiku dla samorządów uczniowskich. Wydarzenie odbędzie się już dzisiaj (11 grudnia) w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie, pod hasłem „Dlaczego Młodzi nie decydują o sprawach młodych?”.


7 grudnia w siedzibie Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska symboliczny czek został przekazany. Kevin Nowacki, koordynator Projektu „Postawmy na młodzież” realizowanego przez Stowarzyszenie Projekt Poznań, wyraził zadowolenie z zainteresowania programem. - Na ten moment przyznaliśmy ponad 40 grantów, a wpłynęło do nas ponad 100 wniosków. Program cieszył się więc zainteresowaniem. Już na tym etapie wiemy, że będziemy realizować go w kolejnych latach, na tych samych zasadach - powiedział Kevin Nowacki.


W spotkaniu wzięła udział Sekretarz Gminy Golina - Anna Paszek, która wyraziła radość z nadchodzącej młodzieżowej inicjatyw. - Cieszymy się na wspólną młodzieżową inicjatywę, gdyż po pandemii młodzież potrzebuje przestrzeni do wyrażania swoich opinii i wspólnego działania dla lepszego jutra - uznała.


Wiceprezydent Konina Witold Nowak przypomniał, że działania z udziałem młodzieży są wpisane w strategię miasta. - Za nią idą określone działania. Jedną z pierwszych decyzji pana prezydenta było powołanie koordynatora ds. młodzieży i projektów kreatywnych - podkreślił. - Ten tytuł, patrząc na nasze miejskie działania, jest prowokacyjny. Mam przekonanie, że młodzi w ostatnich latach w Koninie o wielu rzeczach decydują - dodał.

Zdjęcie: Urząd Miejski w Golinie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page