top of page

Reklama

16 000 zł dla KGW z gminy Słupca

Cztery Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Słupca otrzymały sprzęt i wyposażenie w ramach realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości dla jednostek sektora finansów publicznych na 2023 rok.


W środę (7 czerwca) Zastępca Wójta Gminy Słupca – Cezary Przybylski wraz z Bogdanem Kukulskim, przekazali na rzecz czterech KGW zakupiony sprzęt i wyposażenie. W ramach wsparcia KGW Cienin Kościelny, KGW Pokoje, KGW Kamień i KGW Koszuty otrzymały wsparcie w łącznej wysokości 16 tys. zł.


Do pań z Pokoi trafił namiot składany plenerowy. Został on wykorzystany w minioną sobotę (17.06) przy organizacji Festynu Rodzinnego pn.: ,,Bezpieczne wakacje na wsi”. KGW Cienin Kościelny otrzymało podgrzewacz gastronomiczny uchylny oraz kuchenkę elektryczno-gazową. Zakupiony sprzęt używany będzie podczas Festynu Rodzinnego pn.: ,,Mówimy NIE cyberprzestępczości”, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę (25 czerwca) od godz. 14.


KGW Koszuty także dostały podgrzewacz. Dodatkowo trafiła do nich frytkownica, gofrownica, termosy konferencyjne na napoje, maszyna do popcornu, przedłużacz bębnowy, stół cateringowy czarny, pokrowiec na stół/obrus czarny, breloki odblaskowe, szelki odblaskowe, odblaski rowerowe, opaski na ręce, szklanki bezbarwna, noże do krojenia, łyżki, łyżeczki, widelce, jednorazowe naczynia oraz serwetki. Pozyskane wyposażenie pomoże w organizacji Pikniku dla społeczności lokalnej pod hasłem ,,Przestępczości mówimy NIE!!!” w dniu 1 lipca 2023 r. o godz. 15.


Panie z Kamienia otrzymały zestaw talerzy dużych płaskich oraz zestaw talerzyków deserowych. KGW w Kamieniu współorganizuje „Dzień Dziecka z KGW, Bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pierwsza pomoc” w dniu 1 lipca 2023 r. o godz. 15.


Koła Gospodyń Wiejskich we współpracy z Urzędem Gminy w Słupcy organizują różne wydarzenia mające na celu zapobieganie przestępczości poprzez przeprowadzanie działań informacyjnych. W szczególności skupiają się na zwalczaniu następujących problemów: przemocy domowej, przestępstw przeciwko małoletnim, cyberprzestępczości, oszustw i lichwy, a także promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zdjęcia: UG Słupca

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page