top of page

Reklama

14. Noc w Muzeum w Słupcy

„Zgromadziło się tutaj całe miasteczko..." to tytuł tegorocznej, czternastej już edycji Nocy w Muzeum w Słupcy (19.05).


- Ze sceny muzealnej wybrzmiał, bardzo ważny głos młodych ludzi w spektaklu: „Jak płatki śniegu...” Wystąpił dla nas Zespól „Human Sapiens” w składzie: Zuzanna Depczyńska, Dominika Hierowska, Aleksandra Jóźwiak, Anna Maciejewska, Dominika Osowczyk, Jagoda Piwowarczyk, Julia Przybylska i Miłosz Cybulski z LO w Słupcy, działający przy MDK w Słupcy, pod kierunkiem wyjątkowego duetu: Anny Halaby i Anny Czerniak. Dziękujemy za jak zwykle wyjątkowe przedstawienie.


W sali muzeum otworzyliśmy nową, ważną wystawę: Zeznanie ocalonego z Zagłady Dawida Lajzera – mieszkańca przedwojennej Słupcy. Przeżył, dzięki pomocy innych ludzi. Przetrwał niewyobrażalne, jak Edith Eger, której książka stała się inspiracją do zaprezentowanego podczas tej Nocy - spektaklu. Cudownie nostalgiczny koncert „Kinder Yorn” - sceny z życia miasteczka” na zakończenie, z udziałem wyjątkowych artystów kwartetu SENTIDO: charyzmatyczna wokalistka Kaja Mianowana, mistrz akordeonu (aranżer i kompozytora) Piotr Kopietz i niezrównani mistrzowie Ibrahim Wassim - lutnia arabska i Arad Emamgholi- irański bęben dafu. Wystąpili na oświetlonej pięknie scenie (podziękowania dla Roberta Witowskiego), o profesjonalne nagłośnienie zadbał niezastąpiony Przemek Kwiatkowski . Dziękujemy. To był magiczny, wielokulturowy koncert.


Cieszy nas też, że prezentowany w sali muzeum film-animacja „Zdążyć przed Panem Bogiem” obejrzało wielu z Państwa; jego premiera miała miejsce 19 kwietnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Oczywiście (jak zawsze) wydarzeniu towarzyszył... smaczny stół, tym razem z potrawami sederowymi (macą, charosetem, jajkami i szabasową chałką, upieczoną przez strzałkowską piekarnie). A wszystko pięknie przygotowane i podane przez utalentowanych uczniów z ZSE w Słupcy pod kierunkiem Anny Rajzner.


Dziękujemy za pomoc organizacyjną i techniczną także UM i Referatowi Dobrego Porządku, Komendzie Policji Powiatowej, szczególnie paniom dyrektorkom Urszuli Radosiewicz (LO) Karolinie Rakowicz (ZSE) i Annie Mydłowskiej (OSW) w Słupcy, Anicie Herudzińskiej (MDK) i nieocenionemu panu Romanowi Węglińskiemu; za pamięć i życzenia z okazji naszego muzealnego święta - panu Burmistrzowi Michałowi Pyrzykowi; a także Wojtkowi Lisiakowi i Magdzie Kosmalskiej-Zauer, którzy to wydarzenie utrwalili kamerą i aparatem fotograficznym - poinformowało Muzeum Regionalnego w Słupcy.

Zdjęcia: muzeum

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page