top of page

Reklama

12 000 zł dla strażaków z Piotrowic na zagospodarowanie terenu wokół remizy

W ramach konkursu ,,Nasza wieś naszą wspólną sprawą" strażacy z OSP w Piotrowicach otrzymali dofinansowanie w wysokości 12 tys. zł.


Pieniądze zostaną przeznaczone na zagospodarowanie terenu wokół remizy. - Celem projektu jest stworzenie jeszcze lepszych warunków dla wszystkich użytkowników oraz udoskonalenie infrastruktury naszej remizy. Dzięki tej inicjatywie, wokół placu na tyle strażnicy zostaną zasadzone tuje, dodając zieleni oraz uroku naszej jednostce.


Kolejnym etapem projektu będzie ułożenie kostki brukowej wokół remizy, co wpłynie na poprawę estetyki i funkcjonalności naszego obiektu. Dodatkowo, dzięki przyznanej dotacji, zakupimy kosze do segregacji odpadów z tablicami informacyjnymi, co pomoże nam zadbać o czystość naszego terenu oraz środowiska.


Szczególnie cieszy nas możliwość stworzenia nowego paleniska, które stanie się miejscem spotkań i integracji naszej społeczności. Będzie to idealne miejsce na organizację ognisk, pikników oraz innych wydarzeń kulturalnych.


Przedsięwzięcie to idealnie wpasowuje się już w realizowany przez naszą jednostkę projekt pt. „Letnie Kino Plenerowe”, na które dostaliśmy środki z Unii Nadwarciańskiej w ramach programu „Działaj Lokalnie 2023” - poinformowali druhowie z Piotrowic.


W środę (02.08) prezes jednostki - Marek Walczak oraz przewodniczący komisji rewizyjnej - Bogdan Kowalski podpisali stosowną umowę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

Zdjęcie: OSP Piotrowice

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page