top of page

Reklama

Świętowali Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W Biblioteka Publiczna w Golinie w ramach świętowania Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zaplanowała szczególnie wydarzenia przeznaczone dla najmłodszych, by zachęcić dzieci do osobistego kontaktu z książką, promować edukację czytelniczą.


22 kwietnia 2024 roku Bibliotekę Publiczną w Golinie odwiedziły przedszkolaki z WCF Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Równy Start” wraz z wychowawczyniami. Maluchy wysłuchały opowieści o pszczółkach, ułożyły historyjkę obrazkową o wytwarzaniu miodu, pokolorowały pracowite owady oraz obejrzały wypożyczalnię, uważnie przyglądając się książkom na półkach.


23 kwietnia biblioteka gościła trzylatki z Gminnego Klubu Malucha „Kącik Skrzata” oraz z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „Tęczowa Dolina”, a 24 kwietnia dwie grupy z Przedszkola „Baśniowy Dworek”. Mali goście obejrzeli wypożyczalnię, czytelnię, salę konferencyjną, a także zapoznały się z księgozbiorem. Karolina Kasprzak i Anna Nawrocka przystępnie objaśniły, jak funkcjonuje biblioteka.


Potem przyszedł czas na zabawę. Bibliotekarki przeczytały przedszkolakom wiersz ,,Paweł i Gaweł" Aleksandra Fredry. Maluchy aktywnie przeżywały lekturę, chętnie odpowiadając na pytania i dzieląc się wrażeniami. Na zakończenie zajęć wykonały przepiękne zakładki.


Na pamiątkę wszystkie grupy przedszkolne otrzymały od Dyrektor Biblioteki Publicznej Żanetty Matlewskiej książki z utworami z klasyki dziecięcej.


Karolina KasprzakOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page