top of page

Reklama

767x150 Agnieszka.png

Święto Dyni w szkole w Golinie

Samorząd uczniowski ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizował Święto Dyni - celebrację darów jesieni wraz z możliwością przebrania się za dowolną postać (27.10).


W budynku „B” wyobraźnia golińskich uczniów nie znała granic, dlatego można było podziwiać najróżniejsze stwory. Można było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie na przygotowanej foto-ściance, a także ozdobić się zmywalnymi tatuażami. Niezaprzeczalnie cieszyły się one największym powodzeniem.


Chętni wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą i „najbardziej dyniową dynię”. Prace konkursowe wraz z okolicznościowymi lapbookami wykonanymi na lekcjach języka angielskiego, można było podziwiać na wystawie na korytarzach szkoły w Golinie.


W budynku „A” dzieci mogły ubrać się „na pomarańczowo” lub z elementem tego koloru widocznego w codziennym stroju. Odbył się też szkolny konkurs na najzabawniejszą i najciekawszą dynię. Komisja w składzie: Katarzyna Marzol, Iwona Derek i Agnieszka Witkowska wybrały najlepsze prace, przyznając:

  • I miejsce – Zuzannie Socha (kl. III a),

  • II miejsce – Idzie Plewczyńskiej (kl. I c),

  • III miejsca – Nikodemowi Topolskiemu (kl. II b).

Każde dziecko, które wzięło udział w rywalizacji, otrzymało drobny upominek.


Ponadto w trakcie przerw odbyły się również inne turnieje z zastosowaniem dyni. Na pierwszej przerwie rywalizowały ze sobą klasy I. Konkurencja polegała na rzucaniu krążkiem do dyni. W tej wesołej rywalizacji wygrała klasa I c. Na drugiej przerwie udział w konkurencjach brały klasy II, zbijając kręgle za pomocą dyni. Wygrała klasa II a. Na trzeciej przewie udział w grze kółko - krzyżyk z dyniami, przypadł w udziale klasom III. Konkurencję wygrała III b.


Dzień z dynią w tle był bardzo kolorowy i radosny dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.


Ewelina Piaskowska i Aleksandra BukowskaOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page