top of page

Reklama

Świąteczna odsłona Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

Dzieła Jolanty Sad z serii BLACK: „Zmiana” i „Black Or White. Wybór” były tematem do rozmów kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla czytelników dorosłych w filii bibliotecznej w Przyjmie (13.12).


Serię BLACK rozpoczyna książka „Zmiana”, w której poznajemy głównych bohaterów: Annę Edwards i jej przyjaciół oraz rodzinę Blacków: Nicolasa, Victora oraz ich rodziców. Anna to dziewczyna, która nie ma zbyt ciężkiego życia. Gdy miała 16 lat, jej matka odeszła z domu, ponieważ nie lubiła siedzieć w jednym miejscu i od tej pory Anna musiała radzić sobie sama. Po pewnym czasie dziewczyna przyjeżdża pociągiem do obcego miasta i całkiem przypadkiem traci dobytek z pieniędzmi i dokumentami.


Nie wie co ze sobą zrobić i zrezygnowana odchodzi na bulwar, gdzie pomaga starszej kobiecie w czasie napadu astmy. Po roku spędzonym w mieście Anna zdążyła się zaaklimatyzować, zdobyła przyjaciół i pracę w przyjemnej atmosferze. Niespodziewanie z propozycją zmiany pracy wychodzi Nicolas Black, którego spotkała brudnego, przemoczonego rok temu w małej kawiarni, w której pracowała jako kelnerka. Musiał się on pilnie skontaktować, lecz komórka w czasie wypadku się roztrzaskała. Od tamtego momentu Anna nie mogła o nim zapomnieć, tak jak Nicolas o niej. Jak potoczą się ich losy? Czy oprócz Nicolasa ktoś pojawi się na drodze do szczęśliwej miłości? O tym sami musicie przeczytać.


„Black Or White. Wybór” to drugi tom powieściowej serii "Black". Anna po wydarzeniach w domu Blacków i medialnej wiadomości dotyczącej zaręczyn Nicolasa postanowiła uciec z Alover. Wsiadła do pociągu i kupiła bilet na ostatnią stację trasy. Targana emocjami nie do końca przemyślała swoją decyzję. Okazało się bowiem, że pociąg zatrzymał się wśród lasów i gór, a wokół nie widać żywego ducha. Jednak pojawił się ktoś, kto wyciągnął do dziewczyny pomocną dłoń.


Anna trafiła do domu pewnej sympatycznej pary starszych osób w Carlise. Klimat miasteczka, okolica i życzliwi ludzie podbijają serce dziewczyny. Kobieta uwierzyła, że trafiła do miejsca, gdzie uda jej się wyleczyć złamane serce. Czy aby na pewno tak się stanie? Anna stara się zapomnieć o Nicolasie, a w nowym miejscu spotyka braci White. Jeden z nich Patrick spotykał się wcześniej z jej matką, a drugi Mały Joe jest wyraźnie zainteresowany Anną. Czy mężczyzna zdobędzie serce dziewczyny? Czy Annie uda się uporządkować przeszłość i zacząć wszystko od nowa? Jak na zniknięcie Anny zareaguje Nicolas? O tym dowiecie się sięgając po tę książkę.


Książki Jolanty Sad ukazują po prostu życie, różne sytuacje i dzięki prostym dialogom sprawiają, że czujemy się jakbyśmy byli tam razem z bohaterami. Autorka umiejętnie ukazała emocje, szczególnie te związane z więziami rodzinnymi i przy okazji odkrywania pewnych sekretów, ukrywała kolejne, tak, aby czytelnik nigdy do końca nie był pewien co się stanie.


Na następnym spotkaniu - 23 stycznia 2024 r. - będzie omawiana pozycja Jolanty Sad „Blast. W zgiełku uczuć”, na które serdecznie zapraszamy.


Anna NawrockaComments


bottom of page