top of page

Reklama

Ślubowanie pierwszoklasistów z Goliny

Ślubowanie w pierwszej klasie szkoły podstawowej to jedno z najważniejszych wydarzeń na edukacyjnej ścieżce każdego ucznia. Odbywa się zazwyczaj dopiero jakiś czas po rozpoczęciu roku, po tym, jak pierwszaki nieco się już zaadaptują w nowym miejscu i przyzwyczają do szkolnej rutyny.


W tym roku ta doniosła i niezwykle ważna uroczystość dla społeczności szkoły podstawowej w Golinie miała miejsce 29 września w sali gimnastycznej.


To wyjątkowe spotkanie rozpoczęła krótka część artystyczną, podczas której pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Przy tej okazji zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania.


Następnie, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem przyrzekali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować placówkę, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.


Po wypowiedzeniu roty ślubowania, dyrektor Ewa Kutnik dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Świadkami tej ważnej chwili byli: ich wychowawcy - Marzena Bąk (I a), Agnieszka Dobrowolska (I b), Joanna Lewandowska (I c), nauczyciel wspierający Justyna Dzieran, współpracująca Monika Sobczak oraz rodzice.


Po zakończeniu uroczystości, nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe medale

z wygrawerowanymi imionami ufundowane przez Radę Rodziców.


Pierwszoklasistą życzymy: pomyślności, zadowolenia z podejmowanych wyzwań oraz samych sukcesów i satysfakcji ze zdobywanej wiedzy w szkole w Golinie.


Przemysław CiesielskiComments


bottom of page