top of page

Reklama

Ślą życzenia wszystkim mamom

W ciągu całego roku, a szczególnie 26 maja powinniśmy pamiętać o swojej ukochanej mamie. Swój szacunek możemy wówczas wyrazić poprzez najszczersze życzenia oraz podziękowania za ogrom poniesionego trudu, troski i serca włożonego w nasze wychowanie. Oczywiście dodatkiem do tych gestów mogą być czekoladki, bukieciki kwiatów czy drobne upominki.


26 maja 2023 r. uczniowie z kl. V a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie razem ze swoim polonistą Przemysławem Ciesielskim i nauczycielami wspierającymi Lilianą Czajkowską oraz Agnieszką Pakułą udali się do miejscowego domu kultury. Tam w ramach okolicznościowych warsztatów przygotowali okazjonalne breloczki z modeliny.


Zajęcia rozpoczęła pogadanka o sposobach scharakteryzowania mamy. Dotyczyła ona także występowania motywu rodzicielki w literaturze polskiej. Następnie w ramach artystycznych ćwiczeń, instruktor plastyki – Edyta Jachnik i Arkadiusz Maślak zapoznali piątoklasistów

z przygotowaniem wspomnianych wyżej prezencików dla mam.


Nasi uczniowie wykonali bardzo oryginalne w swojej formie i wyglądzie upominki. Zapewne każdy z nich był świetnym dodatkiem do życzeń dla każdej z naszych kochanych mam, bez których nie wyobrażamy sobie życia…


Na zakończenie niniejszego artykułu, wszystkim rodzicielkom dedykujemy piękny wiersz Karola Wojtyły, późniejszego papieża św. Jana Pawła II.


To matka?


Choć posiwiały ciemne jej sploty,

Chociaż zmarszczkami twarz jej pokryta,

Chociaż wdzięk lekki straciły kroki,

Lecz w oczach tenże uśmiech zakwita,

Ta sama miłość w sercu jej płonie,

Co wiek swój, słabość, zapomnieć każe,

Tylko do dzieci wyciąga dłonie,

I wszystko oddać gotowa w darze.

I choć na nogach ledwo się słania,

Mnie spocząć każe, "... boś ty zmęczona,

Ty tyle dzisiaj miałaś biegania..."

I tuli dziecko swoje w ramionach.

I zawsze czujna, ciągle gotowa

Pomagać dzieciom swym do ostatka,

Miłość swą w czyny zdobi, nie w słowa -

- To ma jedyna, najdroższa matka!


Przemysław Ciesielski

fot. grupowa Arkadiusz Maślak


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page